Seleccionar página

Erdogan odrzucił zarzut

Obiekt ten zaatakował Izrael po raz pierwszy.

Izrael wzywa wojska ONZ na Wzgórzach Golan, aby zapewniły przestrzeganie zawieszenia broni, powiedział Conricus. Niebieskie hełmy misji Undof kontrolują strefę buforową o powierzchni około 235 kilometrów kwadratowych między Izraelem a Syrią.

Zdjęcia z Bagdadu: ambasada USA w Iraku zaatakowana rakietami Konflikt na Kaukazie Południowym: Turcja chce wysłać żołnierzy do Górskiego Karabachu. Iran zaprzecza

Izrael wielokrotnie bombarduje cele w Syrii, ale bardzo rzadko wydaje oficjalne oświadczenia. Ataki są głównie skierowane przeciwko żołnierzom i obiektom związanym z szyickim Iranem. Teheran postrzega Izrael jako arcywrogiem i jednocześnie jest bliskim sojusznikiem władcy Baszara al-Assada w syryjskiej wojnie domowej. Izrael chce przeszkodzić Iranowi w rozszerzaniu tam swoich wpływów, a przede wszystkim obiektów wojskowych.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Francuski premier Macron ostro skrytykował Turcję i wezwał do poszanowania UE. Szef tureckiego państwa Erdogan zapowiedział wcześniej bojkot Francji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron nadał prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi za "wojenny" Zarzucany stosunek do partnerów NATO. W wywiadzie udzielonym arabskiej telewizji Al-Jazeera w sobotę Macron powiedział, że ma nadzieję, że "Uspokój się". Dlatego prezydent Turcji musi szanować Francję i Unię Europejską oraz ich wartości, powiedział Macron. Ponadto Erdogan jest dozwolony "nie kłam ani nie obrażaj".

"Turcja ma wojownicze podejście do swoich sojuszników z NATO"powiedział Macron i skrytykował działania Ankary w Syrii, Libii i na Morzu Śródziemnym.

Erdogan: Macron powinien "Zbadaj stan umysłu"

Erdogan wezwał w zeszłym tygodniu do bojkotu francuskich produktów. Poradził również swojemu francuskiemu odpowiednikowi, swojemu "Zbadaj stan umysłu" dopuszczać.

Macron zapowiedział ściślejszą kontrolę meczetów i innych instytucji muzułmańskich po rzekomo motywowanym przez islamistów zabójstwie nauczyciela historii Samuela Paty’ego pod Paryżem dwa tygodnie temu. W odpowiedzi na werbalny atak Erdogana Francja wezwała swojego ambasadora z Ankary w Paryżu na konsultacje.

Jednak zdaniem francuskiego ministra spraw zagranicznych Jean-Yvesa Le Driana dyplomata w niedzielę wróci do Turcji. Powodem była pozytywna reakcja Turcji na rzekomo motywowany przez islamistów atak w Nicei z udziałem trzech zabitych – Ankara potępiła atak. Niech taka reakcja będzie "inny, wyraźny, niepowtarzalny" był, powiedział Le Drian stacja telewizyjna RTL.

Mówi się, że Turcja zinstrumentalizowała atak na nauczycieli

Jednak po tym, jak Paty zginął, zrobiła to Turcja "świadoma decyzja" uderzyć w stop "instrumentalizować". Co więcej, Ankara ma taki "rozpoczął nienawistną i obraźliwą kampanię przeciwko nam."

Le Drian dodał, że strona turecka nadal musi wyjaśniać swoje zachowanie. "Z prośbą o wyjaśnienia i wyjaśnienia poprosiliśmy naszego ambasadora, aby jutro wrócił do Ankary"powiedział minister.

Relacje między partnerami NATO w kryzysie od miesięcy

Relacje między partnerami NATO są napięte od miesięcy. Jednym z powodów jest ostry spór o eksploatację złóż gazu we wschodniej części Morza Śródziemnego. Zarówno Grecja, jak i Cypr i Turcja, członkowie UE, pretendują do przedmiotowych obszarów morskich. Ankara wielokrotnie prowokowała do sporu sąsiednie kraje. Następnie Macron wystosował ostre ostrzeżenia do Erdogana.

Spór między Paryżem a Ankarą: kraje arabskie bojkotują Francję Spór z Francją nasila się: “ Macron powinien sprawdzić swój stan psychiczny ” "Nienawistna propaganda": Erdogan nasila konflikt z Francją

Jednak zaangażowanie Turcji w konflikty w Libii, Syrii i Górskim Karabachu również powodowało napięcie.https://yourpillstore.com/ Macron oskarżył Ankarę o przeniesienie bojowników dżihadu z Syrii do Azerbejdżanu. W tym kontekście francuska głowa państwa mówiła o jednym "czerwona linia"które przekroczyły Ankarę. Erdogan odrzucił zarzut.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna AFP

Mówi się, że Martin Lautwein był od tygodni torturowany w syryjskim więzieniu. Inni więźniowie najwyraźniej zostali zabici na jego oczach. Teraz Niemcy podjęli kroki prawne przeciwko wojskowym służbom wywiadowczym.

Po raz pierwszy obywatel Niemiec wszedł do sądu przeciwko syryjskim urzędnikom za tortury. Rzecznik Prokuratora Generalnego potwierdził, że wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Martin Lautwein zwrócił mu to po uwięzieniu w syryjskim więzieniu, powiedział Europejskie Centrum Konstytucyjnych i Praw Człowieka (ECCHR), które go wspierało. W 2018 roku Lautwein był więziony w więzieniu wojskowym w Damaszku przez siedem tygodni. Początkowo Südwestrundfunk, Westdeutsche Rundfunk i "Gazeta Southgerman" zgłosił sprawę.

Lautwein pracował w Iraku i Syrii dla organizacji pomocowej, która tworzyła infrastrukturę medyczną. Według doniesień został aresztowany wraz z kolegą z Australii na bazarze w Syrii i przewieziony do więzienia wojskowego. Tam był torturowany, powiedział mediom. Podczas przesłuchania został oskarżony o pracę dla zagranicznego wywiadu, czemu zaprzecza. Widział również, jak inni więźniowie byli maltretowani i zabijani. "Chodzi o łamanie ludzi wszelkimi sposobami", powiedział.

Lautwein dołączył do 13 Syryjczyków

Dwóch kolegów zostało zwolnionych po 48 dniach. Według raportu Czechy negocjowały uwolnienie – jako jedyny kraj UE nadal ma ambasadę w Syrii. – Federalny Prokurator Generalny zna fakty od dwóch lat i jest przedmiotem śledztwa – powiedział rzecznik. Nie mógł nic powiedzieć o stanie śledztwa we wtorek.

Z pomocą ECCHR Lautwein przyłączył się do skargi złożonej przez 13 syryjskich ofiar tortur, złożonej pierwotnie w marcu 2017 r. Jest skierowany przeciwko wysokim rangą urzędnikom syryjskiego wywiadu wojskowego.

W rosyjskich nalotach: podobno co najmniej 78 ofiar śmiertelnych w Syrii. Rezygnacja zięcia: Erdoğan tonie na bagnach Lira

"Wypowiedź Lautweina jest ważna dla pogodzenia się ze zbrodniami w Syrii"- powiedział Patrick Kroker, szef zespołu Syrii w ECCHR. "Do tej pory świadkowie mogli zgłaszać głównie czyny do 2015 r., Ale jego przypadek dowodzi, że te same warunki panowały w 2018 r. – zapewne tak jest do dziś." Od kwietnia w Koblencji toczy się pierwszy na świecie proces przeciwko Syryjczykom odpowiedzialnym za tortury państwowe.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna AFP

Zmarł minister spraw zagranicznych Walid al-Muallim, jeden z najwybitniejszych polityków w rządzie Syrii. Był uważany za lojalnego zwolennika rodziny Assad i zawsze bronił polityki kraju.

Syryjski minister spraw zagranicznych Walid al-Muallim nie żyje, zmarł w poniedziałek rano w wieku 79 lat, poinformowała syryjska państwowa agencja informacyjna Sana. Al-Muallim kieruje syryjskim ministerstwem spraw zagranicznych od 2006 roku. W 2012 roku, rok po wybuchu wojny domowej, został także wicepremierem.

Najbardziej widoczna twarz rządu syryjskiego

Al-Muallim był obok władcy Baszara al-Assada najbardziej prominentną twarzą rządu syryjskiego. Znany był z wystąpień, podczas których zaciekle spokojnym głosem bronił polityki swojego kraju. Sunnici byli postrzegani jako niezwykle lojalni wyznawcy rodziny Assadów, którzy należą do mniejszości religijnej Alawitów i rządzą Syrią od 50 lat.

Jednocześnie Al-Muallim był ostrym krytykiem opozycji, której zarzucał płacenie przez obce mocarstwa. Jak dotąd żadnemu z międzynarodowych inicjatyw nie udało się doprowadzić do zbliżenia rządu i jego przeciwników w celu stworzenia podwalin pod polityczne rozwiązanie konfliktu.

W 2014 r., Około trzy lata po wybuchu wojny domowej, Al-Muallim przewodniczył delegacji rządowej podczas rozmów pokojowych w Szwajcarii. Tam na początku nie dotrzymał wyznaczonego czasu wystąpienia, pomimo ostrzeżenia ówczesnego Sekretarza Generalnego ONZ Ban Ki Moona, po czym nastąpiła wymiana ciosów.

Ponad 1000 aresztowań: masowa przemoc wobec demonstrantów na Białorusi Prawo osłabiło opozycję: Orban chce zmienić prawa wyborcze na Węgrzech Kontrowersyjna wizyta na Cyprze Północnym: Erdogan odwiedza miasto duchów

Po studiach ekonomicznych w Kairze, Al-Muallim podjął służbę dyplomatyczną w swoim kraju w połowie lat sześćdziesiątych. W latach 90. był ambasadorem Syrii w Waszyngtonie. Ostatnio pojawił się na konferencji w Damaszku w zeszłym tygodniu. W 2014 roku musiał przejść operację serca w stolicy Libanu, Bejrucie.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Poważne przestępstwa popełnione przez uchodźców wymagają zdecydowanych działań politycznych. Trzeba to powiedzieć. Ale młodzi imigranci również potrzebują pomocnej dłoni.

Odłóżmy na bok wszystkie obawy: strach przed podsyceniem prawicowych populistów; strach przed oczernianiem grup ludzi; obawa przed zachowaniem się rasistą. 

Sytuacja młodych mężczyzn, którzy uciekli z Syrii, Afganistanu i Afryki Północnej do Niemiec, jest delikatna. Wielu pozostaje między sobą (ze zrozumiałych powodów, takich jak język, status pobytu, brak aktywności itp.). Często są izolowani społecznie i nie mają perspektywy na swoje życie. W takich okolicznościach zło łatwo ulega fermentacji. Takie niepewne sytuacje mogą być przyczyną złości, frustracji i przemocy. Jest rzeczą oczywistą, że niektórzy młodzi uchodźcy wojenni w Niemczech stanowią realne zagrożenie. Nie ma w tym nic miłego. Musisz się tym zająć. 

To znaczy: rób więcej i mniej o tym mów. Na tym polega różnica między populistami a resztą, a to wymaga strategii woli i wsparcia finansowego. Karać, deportować i zapobiegać to słowa kluczowe.

"Jeśli tu schrzanię, to moja kolej"

Młodzi mężczyźni po traumie, którzy uciekli ze stref wojny, gdzie doświadczyli brutalnej przemocy, czasami rozumieją tylko język trudności kraju przyjmującego. Dla każdego, kto przyjeżdża do Niemiec, musi być jasne: "Jeśli tu schrzanię, to moja kolej."

W przypadku, takim jak gwałt zbiorowy we Freiburgu, ważne jest, aby szybko przeprowadzić dochodzenie, postawić winnego w stan oskarżenia i, jeśli zostanie skazany, natychmiast wykonać karę. Prawie żaden (młody) sędzia w tym kraju nie narzeka na problem powolnego postępowania. Politycy, którzy chcą chronić ludność w dłuższej perspektywie, powinni jak najszybciej wprowadzać ulepszenia w tym zakresie.

W przypadku skazania uchodźcy na karę pozbawienia wolności za przestępstwo należy jednocześnie zbadać, w razie potrzeby wszcząć i szybko przeprowadzić procedurę deportacyjną. Zadaniem polityki jest tutaj umożliwienie takich deportacji na szczeblu dyplomatycznym. 

W przypadku przestępstw takich jak straszny czyn we Fryburgu, tj. Poważnych przestępstw przeciwko samostanowieniu seksualnemu, ale także przeciwko wolności osobistej, nietykalności cielesnej czy życiu, przestępcy powinni mieć możliwość nawet deportacji na obszary kryzysowe i niebezpieczne kraje pochodzenia. Jeśli ktoś celowo krzywdzi lub chce skrzywdzić inną osobę, byłoby to moralnie uzasadnione, o ile nie grożą jej tortury lub okrutne, nieludzkie i poniżające traktowanie w kraju pochodzenia. 

Bardziej rygorystyczna wykładnia prawa w przypadku osób, które popełniły przestępstwa (a nie na ogół tych, których odrzucono) jest uzasadniona. W końcu właściciel traktuje skandalicznego gościa z mniejszą uwagą niż do skandalicznego współlokatora. 

Młodych uchodźców trzeba brać za rękę

Odpowiedzialność społeczna młodych sprawców, którzy zostali uspołecznieni gdzie indziej i przebywają w Niemczech tylko przez krótki czas, jest niższa niż w przypadku "Homegrown". Na przykład pod koniec lat 90. 14-latek stał się intensywnym przestępcą "Mehmet" deportowany do Turcji. Później sędziowie słusznie unieważnili tę decyzję. "Mehmet" dorastał całkowicie w Niemczech; według jego rodziców ten kraj był wówczas częściowo za niego odpowiedzialny.

Praca socjalna z młodymi uchodźcami pokazuje, że państwo musi wykazać się twardością. W ramach moich projektów zapobiegania islamizmowi muszę też raz po raz zajmować się małoletnimi uchodźcami bez opieki; obecnie w projekcie modelowym "Graj za darmo", które Streetfootballworld gGmbH i RheinFlanke gGmbH wraz z Liberal-Islamic Federation (LIB e.v), finansowane z programu federalnego "Żywa demokracja!", wykonuje.

Grupowy gwałt we Freiburgu: Policja znajduje ślady innych podejrzanych

Wyciągnięte z tego lekcje uczą, że jak tylko znajdą się w Niemczech, trzeba wziąć młodych uchodźców za rękę i przygotować ich do codziennego życia tutaj. Nie wystarczy po prostu przebywać w zbiorowych kwaterach. Annette Widmann-Mauz, przedstawicielka rządu federalnego ds. Integracji, powiedziała niemieckiej sieci redakcyjnej: "Bezpośrednio po przybyciu do Niemiec wszyscy ubiegający się o azyl muszą przejść kursy z przewodnikiem, jak żyć razem w Niemczech, podczas gdy nadal przebywają w początkowym ośrodku recepcyjnym – co oznacza również, że nie ma tolerancji dla wykorzystywania seksualnego i innych aktów przemocy."

Abrir chat