Seleccionar página

Eric Alonso / Getty Images Ama o halde, kendilerinin önüne nasıl geçemediler?

Bu nedenle, onu desteklemek için güçlü ve kondisyonlu bir koçla birlikte gizli bir iş tasarladık."Kolombiya, Copa America hazırlıklarının bir parçası olarak 30 Mayıs’ta Denver’ın Mile High’daki Empower Field sahasında Meksika ile karşılaşacak. Copa America 12 Haziran’da başlayacak ve Arjantin ve Kolombiya’da yapılacak. 26 Temmuz 2019Dermot CorriganMadrid muhabiri FacebookTwitterFacebook MessengerPinterestEmailAtletico Madrid CEO’su Miguel Angel Gil Marin, ESPN’e Diego Simeone’nin tarafının James Rodriguez’i imzalamakla ilgilendiğini söyledi ama anlaşma "bağlıdır" Real Madrid başkanı Florentino Perez James ile kişisel şartlar üzerinde anlaşmaya varıldı, Atletico’ya yakın kaynaklar ESPN FC’ye, Kolombiyalı uluslararası oyuncunun Bayern Münih’te iki yıl kiraladıktan sonra Madrid’e döndüğünü söyledi. Ancak 2014’te 80 milyon Euro’ya Bernabeu’ya taşınan bir oyuncu için henüz bir ücret kararlaştırılmadı. – 2019-20 La Liga sezonu ne zaman başlıyor?"[James’in Atletico’da oynayıp oynamayacağını] söyleyemem, Gil Marin, New York’taki Madrid devleri arasında Cuma günü yapılacak Uluslararası Şampiyonlar Kupası ‘derbi’ öncesinde ESPN Deportes’e söyledi. Atletico hayranlarının bundan hoşlanacağını biliyorum ve hatta bazı oyuncularla konuşurken bile James’in bize ekstra kalitesini getireceğine inanıyorlar. /**/ / ** / 6 Kasım 2020Sid LoweSpain yazarı FacebookTwitterFacebook MessengerPinterestEmailYunus Musah buraya dolambaçlı bir yol izlemişti. Olduğu yerde, ama ayağını yere koydu ve hızlı ve düz bir şekilde hızla ilerledi, doğrudan tarihe ivme kazandı. New York’ta doğan, Venedik, İtalya yakınlarındaki Castelfranco Veneto’da ve Londra’nın doğusundaki Barking’de büyüyen Ganalı bir İngiliz uluslararası genç, koşarken 20,8 mil (33,5 km / saat) hızla İspanya’daki Mestalla sahasında yarıştı.

Aklında tek bir şey vardı."Arkamda bir işaret görüyorum ve [Denis] Cheryshev’i görüyorum ama devam ediyorum ve devam ediyorum, dedi. "Kafamdaki tek şey hedeftir."Topu kendi yarı alanının içinde toplarken, önünde büyük bir boşluk belirdi ve 50 metre ileriye kadar durmadan doğruca ona yöneldi, herkes miller geride kaldı, şutu David Soria’yı ve onu rekora taşıdı. kitabın. Bağırması sessizliği bozdu ve takım arkadaşları sonunda onu yakaladı ve onu kucakladı. Dağıldıklarında, diz çöktü, çimenlerin üzerine kafa attı ve dua etti. 79 yılda, Valencia için daha genç kimse gol atmamıştı ve bu, tüm tarihlerinde yalnızca bir kez olmuştu.

Hiçbir denizaşırı oyuncu bunu yapmadı. 17 yaşındaydı, 338 günlüktü ve şimdiden Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birinde düzenli olarak çalışıyordu. – ESPN + Günlüklerini ESPN + üzerinden yayınlayın (yalnızca ABD) – ESPN + üzerinde MLS: CANLI oyunları ve tekrarları izleyin (yalnızca ABD) – ESPN + izleyici kılavuzu Bundesliga, Serie A, MLS, FA Cup ve daha fazlası"Musah inanılmaz dedi ve öyleydi. "Bu kadar genç bir yaşta olmak ve böyle bir tarihe sahip bir kulüpte gol atmak inanılmaz."Hayat sana hızlı gelir – ya da en azından sen o hızda giderken gelir. Birkaç gün sonra, bir süredir onu yakından takip eden Amerika Birleşik Devletleri erkek milli takımına katılma çağrısı geldi. ABD koçu Gregg Berhalter’in asistanı Nico Estevez, Valencia’da çalışmış ve kulüp ile Musah’ın ailesi arasında iletişim kurulmasına yardımcı olmuştu."Berhalter Salı günü yaptığı açıklamada, dikkat ettiğim bir şey, oyuncuların ABD ile olan bağlantılarını her zaman bilmek istemem. Musah’ın bağlantısı bir şans hikayesidir: Doğuştan uygun olan ailesi, Kasım 2002’de New York’u ziyaret ediyordu. Kesin kararı yok: Musah, İngiltere ile gençlik düzeyinde oynadı ve kaptan oldu; Swansea merkezli bu buluşma sırasında oynanan oyunlar resmi değil.

Berhalter bunu hızlıca not etti "Belli ki şimdi bizi seçti, ama karar verilecek uzun bir dönem var." Koç ayrıca bir uyarıda bulundu: "Hatırlamamız gereken şey ve sanırım hepimiz kendimizden biraz daha ileriye gidiyoruz, [bu] 17 yaşında."Yunus Musah’ın Valencia için kusursuz formu, 17 yaşındaki USMNT tarafından çağrıldı. Eric Alonso / Getty Images Ama o halde, kendilerinin önüne nasıl geçemediler? Nasıl heyecanlanmazlar? Ve ayrıca, eğer biri şimdi bir adım öteye geçerse ve aslında her zaman başarırsa, o Musah’dır. ABD’de doğmuş olan ailesi, yerel kulüp başkanının Super Deporte’a söylediği İtalya’da yaşıyordu: "Başarmak için gereken niteliklere sahip olduğunu bir mil ötede görebilirdin" ve bir "fenomen, bir çocuk "top sadece takıntıydı." Dokuz yaşında, ailesi iş ararken Londra’ya taşındı ve orada da göze çarparak Arsenal’in akademisine katıldı ve her zaman yaşının ötesinde takımlarda oynadı.Valencia’nın koçluk personeli, doğruyu söylemek gerekirse, yapmadıklarını kabul ediyor.casinomaxi 100 Musah’ı bu yaz geldiklerinde, ondan bir yıl sonra tanıyorlar. Aksine, eski yönetici Marcelino yaptı.

Geçen sezon başında kulüp tarafından kovulan, takımı Şampiyonlar Ligi’ne götürmesine ve Copa del Rey’i kazanmasına rağmen Eylül 2019’da zorla atılan Marcelino, insanlara bu çocuğun biraz özel olacağını söylemişti. Musah geçen yıl 16 yaşında olmasına rağmen, Marcelino onu Şampiyonlar Ligi kadrosuna ve birinci takım eğitimine dahil etti.Kulübün o zamanlar spor direktörü olan Pablo Longoria, Musah’ı uzun süredir tanıyordu ve İngiliz kulüplerini engelleyen yasalardan yararlanıyordu. İspanya’ya getirmek için genç oyuncuları profesyonel sözleşmelere bağlamak. Valencia, Longoria’nın önemli olacağını düşündüğü, olağanüstü niteliklerle kutsanmış bir futbolcu için pazarlık yapmaya bile gerek duymadı: teknik ve fiziksel olarak olağanüstü bir orta saha oyuncusu. Şahsen de. Musah’ın nasıl olduğu sorulduğunda, içeriden biri basitçe şunu söylüyor: "la hostia." Kelimenin tam anlamıyla, Mesih’in bedeni, cemaat gofretidir.

Başka bir deyişle, mutlak iş. Süper rekabetçi, disiplinli, parlak, mutlu ve anında entegre.Editörün Seçtikleri USMNT maçı vs WalesBerhalter, USMNT’nin geleceğine bakıyor Heyecan verici genç kadrosu ile Pulisic şüphesi Valencia’nın bir sonraki genç yetenek dalgası, sahibi ve hayranları arasında uzlaşma umudu sunuyor En büyük kalitesini pas olarak gören ve kime benzediğini soran merkez orta saha oyuncusu Paul Pogba ile geldi, Valencia Musah’ı llegada ile 8. sırada gördü, geliş: bölgeye atılmanın zamanlaması, anlayışı ve fiziği derinden. Çok fazla alanı kaplayabilen, sağ kanat dahil orta sahada oynayabilecek kadar iyi bir oyuncuydu, içeriye ve dışarıya.

Ve hala hatalar varsa, sorun değildi: Bunları yapmasına izin vermeliydin. Öyle olmasaydı, 23 veya 24 yaşındaki bir çocuktan bahsediyor olurdunuz, henüz reşit olmayan bir çocuk değil.Musa için güney Avrupa’ya dönüş cazipti ve kıtanın ilk beşinde sadece dört kulüp CIES araştırmasına göre, ligler Valencia’dan daha fazla birinci sınıf profesyonel oyuncu geliştirdi."Geçmiş trendlere bakarsanız birçok oyuncu ilk takıma ulaşır. Akademi direktörü Sean Bai, oyuncuların akademimizde gördükleri türden olasılıklar olduğunu ve kendi kendini sürdürdüğünü söylüyor. "Çekici olan şey, ilk takımı kurma şansının yüksek olması ve bunu görüyorlar.

Ve şimdi herkes bir sonraki Yunus olmaya çalışıyor."Musah’ın bu hafta kendisinin belirttiği gibi, "İlk takımda genç olan oyuncular var. Bu size devam etmeniz için motivasyon verir." Dahası, Valencia ona yaklaştığında, önüne bir yön duygusu, fırsatlara giden bir yol olan bir plan koydu. Bu arada adaptasyon, İtalya’daki kökleri sayesinde daha kolay hale geldi – en temel düzeyde, İspanyolca öğrenmek bir İtalyan konuşmacı için nispeten basittir – ve kardeşi de onunla birlikte gelirken, akademi içinde klüp, bulmayı ve akıl hocalığı hakkında konuşur. "arkadaşlar" İlk takıma girmesi çok uzun sürmez, diye düşündüler. Ancak Marcelino’nun ayrılması işleri yavaşlattı ve yerine Albert Celades Musah’ı daha az çağırdı; onu zorlama planı görünüşte tersine çevrildi ya da en azından askıya alındı. B takımı Mestalla ile oynadı, ancak salgın bunu geçen sezon sadece 17 maçla sınırladı.

Hatta bazıları gerçekten kaybedilen bir yıldan bahsediyor. Eğer öyleyse, o zamanı telafi etmişti ve bu terim her şeyi hızlandıran hızlı, yetenek ve koşullar."Akademinin teknik direktörü Luis Martinez, olağanüstü bir çocuk olduğunu söylüyor. "Süper pozitif bir tavrı var, mutlulukla oynuyor. O güç ve ivmeye sahip. Geçen yıl Mestalla ile gördüğümüz şeyleri yaptığını görüyoruz. Onu ilk takımda görmemiz an meselesiydi, bu yüzden çok mutluyuz."Yunus Musah, Valencia’nın 2020-21 sezonunun ilk sekiz maçından yedisinde yer aldı.

 David Aliaga / MB Media / Getty Images Bu sadece bir zaman meselesi değildi; ekonomi ve politikayı da bir futbolcunun kontrolü dışındaki faktörleri düşünün. Musah’ın gelişimi için bu plan Marcelino’nun ayrılışından etkilenmiş olabilir – CEO Mateu Alemany gibi Longoria da zorlandı – ama neredeyse kazara bir başkası ortaya çıktı. Gereklilik, tüm icatların anasıdır ve Valencia’nın Musah’a ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. Fırsat her zaman belirlenen zamanda çalmaz."Bai, olduğu zaman genç oyuncuların onu kapması gerektiğini söylüyor. "Ve Yunus harika bir iş çıkardı. Kontrolümüz dışında olan şeyler ortaya çıkıyor ve sonra bu şansı yakalama yeteneği ve azmi var."Bu yaz Valencia, yeni başlayanlar olarak kabul edilebilecek altı birinci takım oyuncusu sattı ve onların yerini alacak kimseyi imzalamadılar.

Özellikle kulübün planlamadıkları konusunda ısrar ettiği Ferran Torres’in ayrılışı, orta sahanın sağ tarafında bir boşluk bıraktı, hatta bundan da fazlasıydı. Dani Parejo ve Francis Coquelin (ve şimdi Geoffrey Kondogbia) ayrıldı, bu da ortada çözüm aramak anlamına geliyordu. Bu da sağda oynayan Carlos Soler ve Daniel Wass’ın merkezi olarak çözüm olarak görülmesi anlamına geliyordu. (Wass’ın durumunda, Cristiano Piccini’nin ayrılışı onu sağ bek için de bir seçenek haline getirdi). ESPN’DE AKTİF ESPN FC GÜNLÜK + Dan Thomas’a Craig Burley, Shaka Hislop ve diğerleri katılarak size en son önemli anları sunmak ve en büyüğü tartışmak için katılıyor. hikayeler. ESPN + üzerinden yayın yapın (yalnızca ABD). Rodrigo’nun Leeds United’a ayrılması, Kang-in Lee’nin daha gelişmiş, daha merkezi bir rol oynaması anlamına geliyordu.

Ve Musah kendisini orta saha oyuncusu olarak görürken ve oraya gitme ihtimali yüksek olsa da – burası Berhalter’in onu USMNT ile denemeyi planladığı yer – burada oynanacak bir yer vardı. Bu menajer Javi Gracia’nın planı değildi ve o olanlardan mutlu numarası yapmıyordu. Nitekim ekip dağıtıldığında ve varlıkları elimine edildiğinde istifa etmeyi teklif etti. Ancak bu süreç, ulaşabildiği kaynaklara bir göz atarak, genç oyuncuları bir araya getirme, onlara güvenme ve onlarla ortak nedenler oluşturma alışkanlığı olan bir yöneticide çözüm arayışına başlayarak diğer varlıkları ortaya çıkardı. Hiç kimseye oyun hediye etmekle aynı şey değil. Gracia Mestalla’ya gelmeden önce Musah hakkında pek bir şey bilmiyorsa, bir gün oradaydı.

Ve teknik direktör gördüklerinden çok etkilendi ve Castellon’a karşı bir sezon öncesi hazırlık maçı yapma şansı verildiğinde Musah bunu boşa harcamadı. "O en genci ama olağanüstü niteliklere sahip, bir maç raporu yayınladı, "hız, güç ve vizyon; o cüretkar ve insanları alır." Teknik kadrodan alınan karar açıktı: çok güçlü, o kadar hızlıydı ki, karar vermesi 17 yaşındaki biri için de istisnai oldu. "O yaştaki bir çocuk için normal olmayan şeyleri var. Hazır."Oh, o hazır. "Musah, bu sadece oynamak ve oynamakla ilgili bir soru, dedi. Huesca’ya karşı açılış gününden başlayarak bu sezon şu ana kadar Valencia’nın sekiz maçından yedisini oynadı.

Gecenin sonunda Musah çok yorulmuştu ama sevindi, özel bir şeyin başladığı duygusundan kaçınmadı. Eksik olan tek şey hedefti, bir atış bardan uçtu. "Sadece zevk almak istedim, dedi sonra. "Bir dahaki sefere gol atmak zorundayım."Getafe’ye karşı yaptı – daha hızlı, neredeyse 80 yıl içinde herkesten daha erken. New York’tan İtalya, İngiltere ve İspanya’ya ve kendi yarısından bir anda tarihe. Kaynaklar, ESPN FC’ye yaptığı açıklamada, Cumartesi günü Valladolid ile yapılan 1-1 La Liga berabere kaldıktan sonra, bir sonraki uluslararası ara sırasında ABD’deki Kolombiya maçlarını kaçırmaya hazırlanıyor, 26 Ağu 2019Dermot CorriganRodrigo Faez FacebookTwitterFacebook MessengerPinterest Zinedine Zidane’nin Bernabeu’dan ayrılmasının beklendiği 2019-20 sezonundaki ilk maçında Zinedine Zidane’nin tarafında hiç yer almamış olan 29 yaşındaki oyuncu, ikinci yarının başlarında sakatlık yaşadı. ESPN Fantasy Soccer’ı açın ve oynayın Dört pozisyonda sekiz oyuncu: ESPN Fantasy Soccer nasıl çalışır – ESPN’in puanlama sistemini yıkmak – İzleyici kılavuzu: ABD Madrid’deki ESPN +, Pazartesi günü bulunan testlerin yer aldığı bir kulüp beyanıyla onaylandı "sağ soleusta bir kas yaralanması ve oyuncuya yakın kaynaklar ESPN FC’ye 3-4 hafta boyunca kenara çekileceğini söyledi. Bu, James’in önümüzdeki hafta Madrid’in La Liga’ya Villarreal’e gidişini ve Los Cafeteros’un Brezilya ve Miami’de Venezuela ve Eylül’de Tampa

7 ve 11, 14 Eylül’de Bernabeu’da Levante’ye olası bir dönüş ile Los Blancos’un hücum oyuncuları Eden Hazard, Brahim Diaz ve Rodrygo Goes de şu anda kas problemleri yaşarken, Marco Asensio 2020’ye kadar ciddi bir durum nedeniyle bir daha oynamayacak. diz yaralanması sezon öncesi gelişti. 5 Mart 2020Rodrigo FaezMadrid muhabiri FacebookTwitterFacebook MessengerPinterestEmailJames Rodriguez, bu yaz Copa America öncesinde oyun zamanının eksikliğinden endişe duyuyor ve kaynaklar ESPN’e Kolombiya yıldızının Real Madrid yöneticisi Zinedine Zidane’nin elindeki muamelesinden dolayı üzgün olduğunu söyledi. – Stream Copa America Bu yaz ESPN + James’teki 28 yaşındaki maçlar, Zidane altında Bayern Münih’teki iki yıllık bir krediden döndüğünden beri beklediği kadar öne çıkmadı ve ikisi arasındaki iletişimin var olmadığı söyleniyor. Real Madrid’in Clasico’da Barca’yı yenmesini izlemeye geri dönünReal Madrid, La LigaVinicius’un mükemmel olmadığını kanıtlamak için Barca’yı yendi, ancak Madrid’in favorisinde şampiyonluk yarışını değiştirdi2 İlgili Zidane düzenli olarak takımının tüm üyelerinin müsait olduğunu söylese de, James’in Real’deki pozisyonunun oyuncu tarafından istenen pozisyon olmadığı ve bunun Haziran ayında geleceğini etkileyebileceği açık. Kondisyon seviyelerini yüksek tutmak için düzenli Real Madrid seanslarına ek olarak kendi başına ekstra antrenman yapıyor, bu Kolombiya teknik direktörü Carlos Queiroz tarafından da onaylandı. 2021’de sözleşmesi biten James, Real’den ayrılma fırsatı buldu ve Geçen yaz Madrid rakipleri Atletico’ya katılın veya Napoli ile Serie A’ya geçin, ancak her iki hamle de Los Blancos tarafından doğrudan rakipleri takviye etmekten kaçınmak ve kulübün hiyerarşisi Zidane’in hücum yapan orta saha oyuncusu hakkında fikrini değiştireceğinden emin olduğu için engellendi. James’in tutum ve davranışının Bayern’den döndüğünden beri bir kaynak tarafından ESPN’ye örnek olarak tanımlanmasına rağmen, bir dizi yaralanma, Copa del Rey’de Real Sociedad’a karşı son görüntüsüyle düzenli olarak yer alma girişimlerini aksattı. Quiroz, EFE ile yaptığı röportajda James’in durumundan endişe duyduğunu söyledi."James’in durumu bizi endişelendiriyor, şu anda zor durumda olduğunu biliyoruz, dedi. "Bu çok nadirdir, ancak tüm koçluk personeli ve ben kişisel olarak tüm oyunculara ve özellikle James’e yardım etmeye kararlıyız."[Santiago] Arias veya [Luis] Muriel gibi James’in kalitesinden şüphe duyulmuyor, bu yüzden durum kolay değil.

Abrir chat