Seleccionar página

Milli takım basketbol tarihinin en iyi takımlarından birinin sembolü

Macvan, Balkanlar’ın dönüşünü 4:50 (77-78) kala tamamladığında final yeni bir boyuta girecekti. İşte o zaman Slovenya’nın inancı Kokoskov’un adamlarını son aşamaya taşıyacaktı. Ne Doncic ne de Dragic pistte 84-82 ve 1:38 kala, Randolph, Slovenya’nın yolunu açan tesadüfi bir 2 + 1 attı. Belirleyici saldırılardaki telaş ve Sırp hatası finali belirlemede kesin olacaktır.

Juan Carlos Navarro, Eurobasket’te kendini bronz madalya ile asarak milli takıma veda etti. ‘La Bomba’, milli takımda parlak bir kariyere son verdiği sekizinci Avrupa madalyasını aldıktan sonra yardım edemedi, ancak heyecanlandı.

17 Eyl 2017, 18:23 CEST

"Tuhaf bir gündü. Pek çok sevgi mesajı aldım. Çok mutluyum. Finalden önce ve başka bir madalya rengiyle söylemek isterdim ama takım iyi tepki verdi ve başka bir madalya ile ayrılmaktan mutluyum"Four’a yaptığı açıklamalarda dedi.

"İyi zamanları korurum. Neyse ki kötüden daha iyisi oldu. Belki Litvanya’daki harika hafta olan Dünya Kupası’nda kalırım … Pistte ve dışında birçok arkadaş ve takım arkadaşı alırım"Navarro işaret etti.

Emekli olduğunda, ‘La Bomba’ sakin ve milli takımla efsanevi bir kariyerle gurur duyuyordu. "Hayat yasasıdır. Bunlar olması gereken şeyler. Bu yaz burada olmak istedim ve sonuna kadar dayandığıma sevindim. Bugünlerde pek çok düşünce geçiyor ve pek çok heyecan verici mesaj alıyorsun. Bu 17 yılda olan her şeyden mutlu olmaktır. Onlar için başardıklarımıza uymaları zor olacak, ancak insanların gençlerin zorladığından endişelenmemesi için", mahkum etti.

İspanya, boynundaki bronz madalyayla Eurobasket’e veda etti. Scariolo’nun takımı, ilk yarıda neredeyse galip gelmiş gibi görünen ancak son saniyeye kadar terlemesi gereken bir teselli finalinde Rusya’yı 93-85 yendi.

09/17/2017

Saat 18: 42’de CEST

Sergio Vera @ sergio_vera87

VERİ SAYFASI

EUROBASKET

93-85

İSPANYA

Pau Gasol (26), Rubio (4), Marc Gasol (25), San Emeterio (8) ve Navarro (2) -başlangıç ​​takımı-, Rodríguez (16), Willy Hernangómez, Sastre (1), Oriola (5) ve Juancho Hernangómez (6).

RUSYA

Shved (18), Fridzon (6), Ivlev (2), Khvostov (8) ve Vorontsevich (10) – başlangıç ​​takımı-, Mozgov (14), Antonov (2), Dmitri Kulagin (10), Zubkov (8), Baburin (3) ve Kurbanov (4).

HAKEMLER

Leandro Lezcano (ARG), Tomas Jasevicius (LTU) ve Manuel Mazzoni (ITA). Kurbanov (en az 40) beş personel tarafından elendi.

OLAYLAR

İstanbul Sinan Erden’de 3.573 seyirci önünde düzenlenen 2017 Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük ve dördüncülük mücadelesine tekabül eden maç. Maça Yüksek Spor Kurulu Başkanı José Ramón Lete katıldı.

Zor bir yenilginin ardından ayağa kalkmayı başaran bir takımın başka bir madalya arayışı içinde tekrar rekabet etmesi mümkün olan en iyi sondu. Arka arkaya altıncı, son 10 Eurobasket’in dokuzuncusu ve veda eden bir efsaneden sonuncusu: Juan Carlos Navarro.

Milli takımla oynadığı son maçta Navarro, podyumda ve sahada veda edebildi. Son kornada herkesin onu aramaya başlaması tesadüf değildi. Ruh ve kaptan. Milli takım basketbol tarihinin en iyi takımlarından birinin sembolü. Eurobasket’te sekizinci madalyasını kazanmaktan daha iyi bir veda olamazdı.

FULGURANT ÇIKTI

FULGURANT OUTPUT İspanya ciddi, yoğun başladı ve başından beri tutunacağı bronz hedefine odaklandı. İlk beş dakikada bir 11-3 koşusu Scariolo’nun takımının sahnelemesiydi. Rusya, Shved’in büyüsüyle cevap vermeye çalıştı ama Rus eskortunun yeteneği, akıntıya karşı kürek çekebilecek neredeyse hiç müttefik bulamadı. Rusya’nın sayısız kaybı ve düşük başarı yüzdesi, İspanya için ilk avantajları bir tabağa koydu.

Rusya, ikinci çeyreğin başında çekingen davranmaya çalıştı ancak İspanya, Pau Gasol, Sergio Rodríguez ve takımın mükemmel bir savunma aktivitesiyle sarsıcıyı harekete geçirdi. Yine de Pau, yine dengesizleştirici faktördü. Onu kimse durduramaz. İspanyol pivotunun üstünlüğü – bu periyotta 13 sayı attı – ve ‘El Chacho’nun isabetli liderliği, ilk yarıda en yüksek avantajına ilk yarıda (45-28) ulaşan takımın havalanmasına izin verdi.

İlk yarıdaki tek köstebek, Marc Gasol’un en kötüsünün habercisi olan burkulan ayak bileğiydi. İlk çeyrekte İspanya’nın 21 sayısının 10’unu ekleyen pivot, olası sakatlığını araştırmak için soyunma odasına çekildi. Ancak, Grizzlies pivotu üçüncü perdenin başlangıcında özel gösterisine devam etmek için oyuna geri döndü. Marc sadece sekiz dakikada 11 sayı atarak takımı arkaya attı. Ancak İspanya tazeliğini kaybetti ve Rusya son çeyreğe çekingen seçeneklerle tekrar ulaşmak için Kurbanov’un enerjisine ve Khovstov’un bilgeliğine güvendi (66-55).

PAU TEKRAR KARAR VERDİ

PAU YENİDEN KARAR VERDİ İspanya, Ricky Rubio’nun öğleden sonraki ikinci sportmenlik dışı hücumunu yaptıktan sonra oyun kurucunun oyundan atılmasının ardından maçın son beş dakikasını görmek için elinden çıkınca sorunlar büyüdü. İspanya’nın şüpheleri ve Rusya’nın baskısı, Bazarevich’in ekibini 3: 30’un yokluğunda 76-73 ile yepyeni bir senaryo başlattı. Pistte Shved olmadan merakla gelen bir geri dönüş. 

Bronz, Zubkov’un saat 2: 57’de üçlüsünün ardından 78-76 ile daha önce hiç olmadığı gibi tehlikeye girdi, ancak ardından Pau ortaya çıktı. Her zaman Pau.

Pivot, bu Eurobasket’i boş bırakmak istemedi ve en kritik anda İspanya’yı hatırlanması gereken bir performansı yeniden imzalamaya yönlendirdi (26 sayı, 10 ribaund ve 31 PIR). İspanya, neredeyse bir göz açıp kapayıncaya kadar rakibine neredeyse ölümcül bir darbe indirdi (2:10 kala 83-76), bu darbe onların nihai son aşamayı zafer garantileriyle karşılamalarına izin verdi. Rusya her şeyin üç katına çıkacağına bahse girer, ancak İspanya’nın Sergio Rodríguez, Marc ve Pau ile yaptığı ticaret gerisini kendisi halletti. 

İspanyol kadın basketbol takımı, Eurobasket 2019 eleme aşamasındaki geçişini bu Salı günü namağlup kapattı ve Bulgaristan’ı Guadalajara’da 97-57 yendikten sonra F grubunun tek lideri oldu.

02/13/2018

06/27/2019 tarihinde 13:24 CEST

EFE

VERİ SAYFASI

AVRUPA ÖNCESİ

İSPANYA

97-57

BULGARİSTAN

İSPANYA

(28 + 28 + 23 + 18): Nicholls (2), Torrens (13), Palau (4), Xargay (14) ve Sánchez (8) -başlangıç ​​beş-; Araujo (10), Rodríguez (10), Casas (15), Gil (2), Arrojo (4), María Conde (7), Laura Gil (4) ve Romero (4).

BULGARİSTAN

(15 + 11 + 14 + 17): Kocheva (4), Ivanova (9), Voynova (6), Georgieva (11) ve Peteva (6) -başlangıç ​​beş-; Sharenkapova (5), Dimitrova (2), Konstantinova (4), Zhelyazkova (3), Iva Kostova (7) ve Gabriela Kostova (0).

HAKEMLER

Paulo Marques (POR), Samira Barrima (POR) ve Paul Unswoth (GBR).

OLAYLAR

Municipal Aguas Vivas de Guadalajara’da 3.800 seyircinin önünde oynanan Eurobasket için eleme aşamasının maçı.

Yüzde yüz etkili olan Alba Torrens ve orta mesafeden Marta Xargay ilk çeyrekte Hispanik skorun ağırlığını taşıdı. Savunmada agresif superbetin yorumlar ve karşı atakta hızlı olan Lucas Mondelo’nun öğrencilerinin toprağı ortaya koyması uzun sürmedi.

Skor tabelasında 39-16 ve Bulgaristan’ın üç dakikada attığı tek sayı ile antrenörleri Stefan Mihaylov mola aldı. Bu etkili oldu. Kısmi 0-5 bir an için İspanyol fırtınasını durdurdu.

Sonra rutin devam etti. İspanyollar acımasız bir savunma ile rakiplerini boğdular ve devre arasında 30 sayı (56-26) gelire ulaştı.

Yeniden başlama döneminde İspanyollar, bol gelirleriyle rahat bir şekilde uzaklaştırıldılar. Üçlülerde elde edilen başarı sayesinde Bulgarlar, çeyreği tamamlamak için iki dakika kala 12-12’lik kredili bir parsiyel kaydetti. Ancak İspanya’dan yeni bir hızlanma üçüncü periyotta skoru 79-40’a bıraktı.

Çarpışmanın son aşamasının başlangıcında, Araujo pivottaki değerini iddia ederek ortaya çıktı. Sonuçta, bu ikinci FIBA ​​penceresinin önemli bir oyuncusu olan Queralt Casas parladı. İspanya maksimum 43 puana ulaştı.

İspanya’dan Eurobasket’e dev adım

Lucas Mondelo: "Acımasız bir seçimimiz var"

Lucas Mondelo, Alcarria’nın başkentindeki Çok Amaçlı Sarayı dolduran yaklaşık 4.000 seyircinin önünde, Guadalajara’da harika bir basketbol partisini bitirerek en genç olana yol verdi.

İspanyol kadın takımı halihazırda F grubunu yönetiyor ve Cumartesi günü Kiev’deki Spor Sarayı’nda Ukrayna’yı 68-72 yenerek Letonya ve Sırbistan’da Eurobasket 2019’a katılmaya hak kazandı.

02/10/2018

06/27/2019 tarihinde 13:24 CEST

EFE

VERİ SAYFASI

KADIN AVRUPA ÖNCESİ

UKRAYNA

68-72

İSPANYA

UKRAYNA

(21 + 14 + 18 + 15) Kurasova (9), Iagupova (20), Udodenko (21), Okhovyk (12) ve Blotservkovska (2) -başlangıç ​​beşi- Samburska (2), Horobets (-), Yakskovets (- ) ve Naumenko (2).

İSPANYA

(15 + 23 + 19 + 15) Nicholls (13), Torrens (18), Palau (2), Xargay (9) ve Ndour (10) -başlangıç ​​beş-Dominguez (9), Rodríguez (-) ,, Casas ( 7), Gil (2) ve Sánchez (2)

HAKEMLER

Yalman (TUR), Sharapa (BLR) ve Tomasovic (SVK)

OLAYLAR

Kiev Spor Sarayı’nda oynanan Avrupa Öncesi Kadınlar maçına karşılık gelen maç

Son çeyreğe kadar, yoğun bir savunma ile rakibin yıpranması ve yıpranmasıyla topun toparlanması ve kolay basketler, Ukraynalıların açık oyununa ve mesafeli atışlarına mükemmel bir şekilde karşılık verdi.

Abrir chat