Seleccionar página

Onu yerde ve sonra otelde döverdim

Akhtar, ARY News tarafından “İnsanlar bu hikayeyi pek bilmiyor. Nottingham ile 175.000 poundluk bir sözleşmem vardı. Sonra 2002’de başka bir büyük sözleşmem vardı. Kargil olduğunda ikisini de terk ettim. Lahor. Bir general bana orada ne yaptığımı sordu. Savaş başlamak üzere ve birlikte öleceğiz dedim. İlçe [kriket] ‘i iki kez böyle terk ettim ve ilçeler şok oldu. Keşmir’deki arkadaşlarımı aradım ve onlara savaşmaya hazır olduğumu söyledim. “

Ayrıca, “Hindistan’dan uçaklar gelip ağaçlarımızdan bazılarını düşürdüğünde, bu bizim için büyük bir kayıptı. 6-7 ağaç düşürdüler ve şimdi ağaçlara çok fazla odaklanıyoruz. Bu beni çok incitti. O gün uyandığımda başım dönüyordu ve karım bana sakinleşmemi söyledi. Ama haberleri görünce ertesi güne kadar bu devam etti. Ertesi gün olanların iç hikayesini biliyorum, Rawalpindi’denim ve GHQ’yu tanıyorum, “diye ekledi eski speedster. 

Kargil savaşından bahseden çatışma, Keşmir militanları kılığına girerek Denetim Hattının (LOC) Hindistan tarafındaki pozisyonlara gelen Pakistan askerlerinin gizlice işgalinden sonra patlak verdi; iki Asya ülkesi arasında fiili bir sınır görevi gören. Savaş 2 Mayıs 1999’da başladı. Hindistan Ordusu Pakistanlı davetsiz misafirlerin tamamen tahliye edildiğini açıkladığında 26 Temmuz’a kadar sürdü.

Virat Kohli, Rohit Sharma, Gautam Gambhir, Kargil Vijay Diwas’ta şehitleri anıyor

Bunu söyledikten sonra hayatta kalacak mı? Shoaib Akhtar, Virender Sehwag’ın ‘baap baap hota hai’ anekdotuna yanıt veriyor

Virender Sehwag, 2020 ulusal spor ödüllerini belirlemek için spor bakanlığı tarafından kurulan komitenin parçası

Son zamanlarda Hintli kaptan Virat Kohli, Rohit Sharma, Gautam Gambhir, Virender Sehwag, Shikhar Dhawan, Ishant Sharma, Mayank Agarwal, vb. Hindistan 26 Temmuz’da Kargil Vijay Diwas’ın 21. yıldönümünü kutlarken şehitlere saygılarını sundular.

Hintli kriketçiler, Kargil Vijay Diwas’ta şehitleri anıyor. Fotoğraf kredisi: AP / Virender Sehwagnbsp | nbspPhoto Kredisi: nbspTwitter Ulus Kargil Vijay Diwas’ı kutlarken Hintli kriketçiler sosyal medya platformlarında zengin haraç ödedi Virat Kohli, Gautam Gambhir, Rohit Sharma, Virender Sehwag ve birçok aktif ve eski kriket oyuncusu aynı tweet attı 26 Temmuz’da Hindistan, ‘Vijay Operasyonu’nun 21. yıldönümünü kutladı

26 Temmuz (Pazar) Hindistan, Kargil Vijay Diwas’ın 21. yıldönümünü kutladı. 1999’da, Hindistan’ın tarihi zaferi Pakistan’ın isyancı silahlı kuvvetlerine karşı aynı tarihte damgasını vurdu ve aynı zamanda Tiger Hill’i geri almanın yolunu açtı. Savaşa yol açan şey, Keşmir militanları kılığına girerek Denetim Hattının (LOC) Hindistan tarafındaki pozisyonlara gelen Pakistan askerlerinin gizlice işgaliydi; iki komşu ülke arasında fiili bir sınır görevi görüyor.

Savaş 2 Mayıs 1999’da başladı. Hindistan Ordusu Pakistanlı davetsiz misafirlerin tamamen tahliye edildiğini açıkladığında 26 Temmuz’a kadar sürdü. Pazar günü, Başbakan Narendra Modi, millete yaptığı amansız hizmeti için Hint ordusuna haraç ödedi. Resmi Twitter hesabına geçti ve şöyle yazdı: “Kargil Vijay Diwas’ta, 1999’da milletimizi kararlı bir şekilde koruyan silahlı kuvvetlerimizin cesaretini ve kararlılığını hatırlıyoruz. Onların cesareti nesillere ilham vermeye devam ediyor. Bu konuda bugün daha fazla konuşacağız # Kısa süre sonra başlayan MannKiBaat. #CourageInKargil “

Başbakan Modi’nin ardından, Hindistan takımı kaptanı Virat Kohli, Rohit Sharma, Gautam Gambhir, Virender Sehwag, Ishant Sharma vb. Gibi Hintli kriket kardeşliğinden çok sayıda tepki geldi.

İşte Hintli kriketçilerin Kargil Vijay Diwas’a verdiği tepkiler:

Hepimizi güvende tutmak için Milletimiz için savaşarak hayatlarını feda eden Hint Silahlı Kuvvetlerinin cesur kalplerimizin cesaretini ve cesaretini selamlıyoruz. Jai Hind

#KargilVijayDiwas

– Virat Kohli (@imVkohli)

26 Temmuz 2020

Vücudunu bizler için sürekli sıraya koymak için bu özel günde ülkemizin yiğit kalplerini büyük selam ve anarak

#KargilVijayDiwas

– Rohit Sharma (@ ImRo45)

26 Temmuz 2020

Gerçek kahramanların formalarının arkasında bir adı yoktur. Ülkelerinin bayrağını taşıyorlar!

#KargilVijayDiwas

pic.twitter.com/vaQ0FgclFZ

– Gautam Gambhir (@GautamGambhir)

26 Temmuz 2020

Bizi koruyan tüm şehitlere en derin saygılarım. Bizi koruyan tüm askerlere de selam. Aap hain toh hum hain.

#KargilVijayDivas

pic.twitter.com/h4zl3puLhm

– Virender Sehwag (@virendersehwag)

26 Temmuz 2020

Tüm şehitleri ve yaşayan kahramanları selamlamak ve haraç ödemek

#KargilWar

açık

# KargilVijayDiwas2020

Hayatlarını sadece bizimkini korumak için feda eden! Jai hind!

#KargilVijayDivas

#kargilheros

pic.twitter.com/0HXqCRTXpn

– Ishant Sharma (@ImIshant)

26 Temmuz 2020

Hindistan Silahlı Kuvvetleri 21 yıl sonra hepimizi korumaya ve ilham vermeye devam ediyor. Cesaretlerine selam!

#KargilVijayDiwas

#JaiHind

– Shikhar Dhawan (@ SDhawan25)

26 Temmuz 2020

Milletimizi korumak için canlarını feda eden yiğit şehitlere saygılarımı sunuyorum. Jai Hind!

#KargilVijayDivas

pic.twitter.com/l9I7ZsxBdi

– Mayank Agarwal (@mayankcricket)

26 Temmuz 2020

Hint kriketinden bahseden Kohli liderliğindeki taraf, en son Mart ayı başlarında Yeni Zelanda’ya karşı iki maçlık Test serisi sırasında 22 yarda kriket sahasında görüldü. O zamandan beri, ulusal kriketçiler, COVID-19 salgını nedeniyle kendi evlerine kapatıldı. 

Kargil Vijay Diwas: Rajnath Singh, Rahul Gandhi, Kargil savaşının şehitlerini anıyor

Anushka’nın doğum gününde bir pasta yaptı, çok sevdi: Virat Kohli en sevdiği karantina hikayesini açıkladı

Hindistan’ın en büyük hazinesine mutlu yıllar ‘- Rohit Sharma vahşice Yuzvendra Chahal’ı trol ediyor

Bununla birlikte, BCCI, IPL 2020’nin 19 Eylül’den 08 Kasım’a kadar başlayacağını duyurduğundan, Hintli kriketçiler için nihayet bir süre dinlenecek. Bu yılki nakit zengini lig, ölümcül COVID-19 enfeksiyonunun ardından iki kez ertelendi. IPL 13’e nihayet yeşil sinyal verilmiş olsa da, virüsün yayılması nedeniyle ülkedeki kötü gidişat nedeniyle Hindistan’da değil BAE’de yapılacak.

Shoaib Akhtar, Virender Sehwag’ın ‘baap baap hota hai’ anekdotuna yanıt verdi. | Fotoğraf – AP / BCCL | nbsp Virender Sehwag, Hindistan ve Pakistan arasında oynanan bir maç sırasında Shoaib Akhtar ile kızakla ilgili bir bölüm hakkında bir anekdot paylaşmıştı. Sehwag, eski Pakistan pacer onu kanca atışı oynamaya çağırdıktan sonra Akhtar’a ‘baap baap hota hai aur beta hota hai’ dediğini iddia etmişti. Shoaib Akhtar geçenlerde Sehwag’ın iddialarını boşa çıkardı ve böyle bir şey söyleseydi Sehwag’ı bağışlamayacağını söyledi.

Eski Pakistan pacer Shoaib Akhtar, Virender Sehwag’ın Hindistan ile Pakistan arasındaki bir maçta ikisi arasındaki bir kızak bölümünde kendisine ‘baap baap hota hai aur beta beta’ söylendiği iddiasını bir kez daha yalanladı. Birkaç yıl önce Shah Rukh Khan’ı hem Hindistan hem de Pakistan’dan gelen kriketçilerin önünde ağırlamak için anekdotu bir ödül programında anlatan Sehwag’dı.

Sehwag, Akhtar ona kızak yapmaya ve devamlı bowling feda etmeye rulet oynama taktikleri başladığında, Sachin Tendulkar ile Pakistan’a karşı 200’e yakın vuruş yaptığını söylemişti. Sehwag, sağ elini kullanan kişi sinirlendiğinde ve Sachin’e bir fedai atmasını ve ona bağlanacağını söylediğinde Akhtar’ın onu sürekli olarak fedailarını takmaya çağırdığını iddia etti. 

“Woh tera baap khada hai wo non-striking end pe, uss ko bol woh mar ke dikhayega. Non-striker end pe Tendulkar tha. Next over mai jab usne Tendulkar ko fedai mara toh usne chakka mara, maine kaha beta beta hota hai aur baap baap hota hai, “Sehwag ödül gösterisi sırasında Shah Rukh’a söyledi.

Ancak, Akhtar daha önce birkaç kez kendisiyle Sehwag arasında böyle bir olayın yaşandığını inkar etmişti. Eski Pakistan pacer, son röportajda Sehwag’ın iddiasını bir kez daha bozdu ve sahada kendisine aleyhine sözler kullanmış olsaydı Sehwag’ı esirgemeyeceğini ve onu yerde dövmeyeceğini söyledi.

“Sehwag size Tendulkar hakkında bir şeyler söyledi,” Akhtar’a geçtiğimiz günlerde Pakistan haber kanalı ARY News’e verdiği röportajda Sehwag’ın Beta beta hota hai, baap baap hota hai anekdotuna atıfta bulunarak sorulmuştu.

Akhtar, “Bana böyle bir şey söyledikten sonra hayatta kalır mıydı? Onu bırakır mıydım? Onu yerde ve sonra otelde döverdim. Hikaye uyduruldu,” dedi.

Bu Tanrı mı? Iski khairiyat nahi ‘- Shoaib Akhtar, Sachin Tendulkar ile ilk kez karşılaştığında

‘Ne yapacaklarına dair sıfır fikir’ – Shoaib Akhtar, Pakistan’ın İngiltere Testleri için takım seçimini sorguluyor

‘Çok kıskançlık’ – Manoj Tiwary son yorumları için Shoaib Akhtar ve Waqar Younis’i çarptı

Akhtar ve Sehwag, kariyerleri boyunca bazı unutulmaz sahada düellolardan zevk aldılar ve birçok durumda birbirlerini daha iyi hale getirdiler. Sehwag, 104 Test, 251 ODI ve 19 T20I’de 17.000’den fazla tur atarken, Akhtar 46 Test, 163 ODI ve 15 T20I’de 444 wicket aldı.

Suresh Raina ve MS Dhoni (Kaynak: Getty Images) nbsp Suresh Raina Cumartesi günü uluslararası kriketten emekli olduğunu açıkladı Suresh Raina ve MS Dhoni, Hindistan için birçok maç kazandıran ortaklık yaptı Hem Dhoni hem de Raina, IPL 2020’de CSK için oynarken görülecektir.

En iyi çok yönlü oyunculardan ve saha oyuncularından biri olan Suresh Raina da MS Dhoni’nin Cumartesi günü emekli olmasının hemen ardından emekli olduğunu duyurdu. Bununla birlikte, Raina’nın emekliliği, MS Dhoni’ye internet üzerinden yağan haraçlar nedeniyle gölgede kaldı.

Suresh Raina, Kaptan Cool MS Dhoni’nin en güvenilir seçimi olarak kaldı çünkü neredeyse imkansız göründüğünde Hindistan’ı bitiş çizgisinden çıkarmak için oyunun kurallarını değiştiren birçok vuruş yaptı.

Beşinci ve altıncı sırada oynayan Dhoni ve Raina çifti, Mavili Erkekler tahtada sadece birkaç koşuyla en üst sırayı tamamen kaybettiğinde birçok durumda Hindistan için günü kurtardı.

Böyle bir ortaklık, ikilinin 2011’de İngiltere’ye karşı 169 ortak çabasıydı.

Abrir chat