Seleccionar página

Typowy stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać wymiary w trakcie cyklu, czyli miesiączka

Jajo przesuwa się w kierunku macicy. jajo niezapłodnione spotyka się przez 24 godziny.

Prawie wszystkie kobiety są płodne przez około 6 dni – 5 przed owulacją i dniem owulacji. Normalne przygotowanie w gospodarstwie domowym wykorzystuje różne metody określania czasów płodności.

Możesz wykorzystać rodzinę, którą naturalnie regulujesz na wiele sposobów:

Metoda rytmiczna. Jednym z najwcześniejszych sposobów normalnego przygotowania w gospodarstwie domowym może być jedynie kalendarz. Norma samicy trwa od 28 do 32 razy. Owulacja występuje zwykle około 14 dnia. Jesteś najbardziej płodna, więc unikasz braku ochrony w dniach od 8 do 19, od tego czasu.

Owulacja szyjki macicy lub technika śluzowa. Tutaj monitorujesz swoje marki. Kiedy owulujesz, Twoja owulacja jest widoczna, elastyczna i wilgotna, jak naturalne białko jaj. Zapisujesz, jaki jest twój śluz, aby wiedzieć, kiedy masz owulację.

Technika podstawowej temperatury ciała (BBT). Twoje ciepło może wzrosnąć od 0,5 do 1 poziomu za każdym razem, gdy owulujesz i pozostać tam do następnego czasu trwania. Dzięki tej specyficznej technice każdego ranka bierzesz ciepło, zanim uwolnisz się od snu, tuż przed spożyciem lub przyjęciem czegoś takiego. BBT, gdy owulacja już się pojawiła, nie jest dobrym sposobem na zapobiegać ciąży, ponieważ mówi o tym pomiar temperatury.

Technika objawowo-termiczna. W przypadku tego specyfiku łączysz kilka technik, często BBT i śluz szyjkowy. Wykorzystanie jednej lub więcej technik może zapewnić lepszą koncepcję tego, co robisz w swoim ciele

Zwykłe domowe przygotowanie nie jest tak skuteczne, jak inne. Na podstawie CDC cena awarii wynosi 24%. Oznacza to, że około 1 na 4 kobiety stosujące normalne przygotowanie członków rodziny powinno.

Musisz być ostrożny, sumienny, a także mieć dużo samokontroli, aby ćwiczyć planowanie rodziny, które jest naturalne. Aby osiągnąć sukces, musisz całkowicie przestrzegać wytycznych.

Oczywiste jest, że jest to ściśle związane z dobrostanem psychicznym kobiet. i częściej dotykają kobiety w wieku rozrodczym niż mężczyźni lub kobiety po menopauzie. Estrogen zwykle wiąże się z zaburzeniami nastroju, które występują tylko u kobiet – zaburzenie napięcia przedmiesiączkowego, które jest plusem dysforycznym.

To, jak estrogen wpływa na samopoczucie, jest znacznie mniej proste. Czy to może być za dużo estrogenu? Być może niewystarczające? Tak się składa, że ​​psychologiczne skutki estrogenu są prawie tak samo mistyczne, jak same emocje.

Począwszy od okresu dojrzewania jajniki kobiety zaczynają uwalniać estrogen w koordynacji z każdym miesięcznym cyklem, czyli miesiączką. W połowie cyklu ilości nagle rosną, wyzwalając produkcję jajka (). Potem szybko spadają.reprostal dawkowanie W pozostałej części poziom estrogenu rośnie i spada stopniowo co miesiąc.

Normalne ilości estrogenu często się różnią. Duże różnice są typowe dla samicy w różnym czasie lub między dwiema kobietami w ciągu dnia, czyli tak samo jak rund. Określony poziom, który jest mierzony, nie przewiduje zakłóceń psychicznych.

To nie jest wyrażanie estrogenu, nie jest graczem, który jest głównym regulatorem nastrojów. Estrogen działa w całym fizycznym ludzkim ciele, na przykład w obszarach tego kontrolującego uczucia.

Kilka skutków estrogenu obejmuje:

 • Zwiększenie serotoniny, a więc prawdziwej ilości receptorów serotoninowych w obrębie.
 • Zmieniając zatem produkcję, konsekwencje endorfin, “przyjemnych w dotyku” substancji chemicznych w.
 • Ochrona nerwów przed uszkodzeniem i prawdopodobnie stymulującym wzrostem nerwów.

Co te skutki oznaczają w kobiecie, czego nie można przewidzieć indywidualnie. Działania estrogenu są zbyt złożone, aby naukowcy mogli je w pełni zrozumieć. Na przykład, pomimo ewidentnie pozytywnego działania estrogenu, wiele kobiecych emocji poprawia się później, kiedy poziom estrogenu jest wyjątkowo niski.

Niektórzy specjaliści naprawdę wierzą, że niektóre kobiety mogą być bardziej podatne na cykl, którym są normalne zmiany menstruacyjne estrogenu. Zalecają, że jest to kolejka górska hormonów, które przez lata reprodukcyjne powodują zaburzenia nastroju.

Aż 90% kobiet napotyka nieprzyjemne oznaki przed ich upływem. Jeśli objawy są wystarczająco poważne, aby ograniczyć dobre samopoczucie, należy je rozumieć jako (PMS). W większości przypadków PMS istnieje, gdy:

 • rzeczywiste i objawy, które są emocjonalne niezawodnie kilka dni przed licznymi kolejnymi miesiączkami (czas trwania).
 • Zewnętrzne objawy znikają po pewnym czasie i nie pojawiają się w innych przypadkach.
 • Zewnętrzne objawy powodują poważne problemy osobiste, takie jak na przykład w biurze, na uczelni lub w innym miejscu).
 • Żadne leki, lekarstwa, napoje alkoholowe ani inne nie mogą być przyczyną winy.

, zapalenie dłoni lub stóp i tkliwość to typowe objawy fizyczne. Doświadczanie skrajnie psychologicznych, przeżywanie, złość i drażliwość lub posiadanie i wycofanie, które są społeczne, pojawiają się. Aż od 20% do 40% kobiet może mieć PMS w pewnym prawdziwym momencie życia.

„”

może być miednicą i niższą, na którą napotykają niektóre kobiety. zwykle dzieje się mniej więcej w połowie między; stąd wyrażenie mittelschmerz, który wywodzi się od słów, które są po niemiecku „środek” i „ból”.

Ból związany z owulacją można wycenić między ukłuciem, które jest łagodną i poważną irytacją i często utrzymuje się od kilku chwil do kilku godzin. Ogólnie rzecz biorąc, występuje na pojedynczej części miednicy lub miednicy i może się różnić w zależności od tego, który jajnik uwalnia komórkę jajową w danym miesiącu cyklu. W niektórych przypadkach może wystąpić niewielkie krwawienie z pochwy lub wydzielina. Niektóre panie napotykają, szczególnie jeśli dyskomfort jest poważny.

Wiele kobiet nigdy nie doświadcza bolesnej owulacji. Niektóre kobiety odczuwają jednak dyskomfort w połowie cyklu i mogą określić na podstawie bólu, że owulują w miesiącu.

Bycie jajkiem rozwija się w jajniku, jest otoczone płynem pęcherzykowym. Podczas owulacji jajo, a zatem płyn, również częściowo, jest uwalniany przez jajnik. Ponieważ dokładna przyczyna mittelschmerz nie jest znana, uważa się, że płyn lub może podrażniać wyściółkę jamy żołądka, powodując dyskomfort. Ból znika zaraz po uwolnieniu komórki jajowej lub po wchłonięciu płynu lub krwiobiegu przez ciało fizyczne.

Owulacja często występuje około czternastu dni przed twoim cyklem, czyli następnym okresem dyskomfortu, który sprawia, że ​​mittelschmerz jest bardzo łatwy do rozpoznania. Aby po prostu pomóc w ustaleniu, czy dyskomfort związany jest z owulacją, lekarz może poprosić Cię o sporządzenie wykresu cykli, które są miesiączkowe, odnotowując wszelkie epizody dyskomfortu oraz zlokalizowaną okolicę dyskomfortu (uczucie bólu związane z owulacją często występuje na pojedynczym część zredukowanego żołądka).https://yourpillstore.com/pl/ Twój lekarz może dodatkowo wykonać badanie żołądka i badanie miednicy, aby wyeliminować inne możliwe, takie jak na przykład torbiel w jajniku. Jakiekolwiek nieprawidłowości w badaniu, może zlecić badania krwi lub prześwietlenia, aby ustalić przyczynę bólu, jeśli ból jest silny lub lekarz zauważy.

„”

31 października 2008 – Czy kobiety mogą powiadomić mężczyzn, że są płodne, delikatnymi zmianami w ich dźwięku?

Badanie, które jest nowe jako wykonalny link do strony internetowej między rodzajami modyfikacji brzmienia samicy, gdy osiąga ona swój płodny okres trzydziestu dni.

Badania te były współautorem Gregory’ego Bryanta i Martie Haselton podczas University of Ca, l. a ..

Spotkali 69 kobiet w typowym chronologicznym wieku 20 lat, z których każda miała regularne okresy i nigdy nie używała hormonów.

Naukowcy zgromadzili następnie dwa zestawy dźwiękowych przykładów poprzez poszczególne osoby.

Jedno nagranie dźwiękowe zostało zrobione, gdy kobiety były w szczytowym okresie, który jest płodny. Kolejny skończył się, gdy był pod koniec, który jest niski.

Oczekiwano, że większość kobiet powie wyrażenie „Cześć, jestem uczniem na UCLA”. Z pewnością dodatkowo powiedziano im, aby wymawiali sekwencję dźwięków samogłosek, na przykład „eh” w „zakład”.

Tak się składa, że ​​po wielu urodzajnych damach, wysokość dźwięków nieco podniosła się w porównaniu z nagraniem wykonanym w skróconym, a więc płodnym czasie.

Ale zdarzyło się to tylko wtedy, gdy zdanie zostało przez nich wypowiedziane, być może nie wtedy, gdy ktoś wypowiedział samogłoskę.

To rozróżnienie w skoku okazało się najlepsze podczas wielu okresów damskich, które są płodne dwa razy wcześniej. To „okno” występuje wtedy, gdy kobiety rzeczywiście mają największe prawdopodobieństwo poczęcia małego dziecka.

Autorzy badań zamieszczają w publikowanych artykułach wszystkie ustalenia, że ​​ich praca przyczynia się do powstania ludzkiego zbioru badań, pokazujących, że kobiety mogą praktykować delikatne, nieświadome nawyki przez wiele okresów, które są płodne.

Autorzy przytaczają wcześniejsze badania, że ​​kobiety ubierają się bardziej atrakcyjnie, gdy są, a egzotyczne tancerki korzystają z wytycznych, gdy są wiele płodne.

Naukowcy twierdzą, że jest możliwe, aby w ekstremalnych okresach wirowały hormony, które są tak płodne jak dźwięk.

Wyniki badań ukazały się w wydaniu czasopisma z 2008 roku Biology Letters grudzień.

Informacje dotyczące zdrowia WebMD sprawdzone przez 31, 2008

ŹRÓDŁA październik:

Bryant, G. i Haselton, M., Listy biologiczne, Grudzień 2008.

Wprowadzenie informacji, UCLA.

© 2008 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Czy próbujesz mieć dziecko, ale macierzyństwo naprawdę nie występuje? Możesz się zastanawiać, czy musisz sprawdzić, czy Ty lub Twój partner macie problem zdrowotny. Poświęć kilka minut, aby dowiedzieć się, co dokładnie oznacza bezpłodność i jakie są jej przyczyny. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie masz następne kroki.

Lekarze nazywają to bezpłodnością, gdy nie spodziewasz się regularnego seksu bez stosowania antykoncepcji roku. Jeśli jesteś kobietą powyżej 35 roku życia, oznacza to, że nie poczniesz po kilku miesiącach.

Bezpłodność nie zawsze oznacza, że ​​jesteś „bezpłodny” – nie możesz nigdy cieszyć się synem lub córką. 1/2 par, które szukają pomocy, może ostatecznie mieć dziecko samodzielnie lub z pomocą medyczną.

Mężczyźni i kobiety mogą mieć problemy z płodnością. Oboje partnerzy mają problemy z płodnością, au około 15% par nie znaleziono przyczyny po wykonaniu wszystkich testów u około 20% niepłodnych par. Można to nazwać niepłodnością, która jest niewyjaśniona.

Najczęstszym powodem niepłodności jest problem, w tym np. Bycie facetem

 • minimalne, a to oznacza, że ​​w nasieniu jest naprawdę za mało lub nie ma go wcale
 • Twoje nasienie również nie powinno, co jest czasami nazywane niską ruchliwością plemników.
 • Masz niezwykle wytworzone nasienie.
 • Twoje przewody nasienne są zatkane.

Innym częstym problemem jest krótkoterminowa ilość wytwarzanego nasienia. Może to mieć miejsce, jeśli twoje jądra bolą. Na przykład może się zdarzyć, że twoje konkretne jądra były zbyt gorące przez zbyt długi czas lub być może miałeś kontakt z substancjami chemicznymi lub przyjmowałeś leki, które wpływają na rzeczywistą metodę wytwarzania nasienia.

Jeśli pijesz dym lub alkohol, płodność plemników może spaść.

Ponadto mężczyźni od 40 roku życia faktycznie mają obniżoną płodność.

Głównym powodem bezpłodności jest to, że nie uwalniasz komórki jajowej z jajnika, co oznacza, że ​​nie owulujesz. Główną przyczyną może być stan zwany zespołem policystycznych jajników.

Problemy z jajowodami, które przenoszą jaja przez jajnik do macicy, są naprawdę częstą przyczyną. Często rury są zatkane przez tworzenie się tkanki bliznowatej w wyniku zanieczyszczenia lub stanu zwanego.

może powodować problemy z płodnością u kobiet, a także niedowaga lub niedowaga.

Jeśli jajo jest w stanie przetrwać podczas jajowodów, wiele rzeczy może powstrzymać je przed zagnieżdżeniem się w macicy. I śluz szyjki macicy uszkadza nasienie lub spowalnia ich postęp.

U kobiet płodność spada wraz z wiekiem, a więc znacznie bardziej po 35 roku życia. Poczęcie dziecka po 45 roku życia jest rzadkością.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 30 marca 2019 r

ŹRÓDŁA: 

Globalna Rada ds. Pomysłów i Upowszechniania Niepłodności.  

Podręcznik Merck 2005.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli masz to, co rozważają, najprawdopodobniej masz kilka ważnych pytań. Czy to może być dla mnie bezpieczne? Czy to utrudni mi osobiste poczęcie? Radzę sobie z moimi oczekiwaniami, jeśli to zrobię, w jaki sposób? Czy moje leki przeciwdrgawkowe mogą zaszkodzić mojemu dziecku?

Na szczęście prawie wszystkie kobiety z padaczką rodzą normalne, zdrowsze niemowlęta. Zainwestuj środki ostrożności, aby mieć więcej niż 90% dziecka, które jest zdrowe. Znajdziesz zwiększone niebezpieczeństwa. Jednak ścisła współpraca z lekarzem pomoże zmniejszyć te zagrożenia.

Powinieneś porozmawiać ze swoim neurologiem i swoim, zanim spróbujesz począć. Wielu lekarzy sugeruje, aby panie z padaczką były pod opieką położnika, który jest obarczony dużym ryzykiem. Oboje mogą chcieć cię uważnie obserwować przez cały czas.

Jest możliwe, że posiadanie padaczki może sprawić, że spełnienie oczekiwań będzie trudniejsze. Panie z padaczką mają w rzeczywistości mniej dzieci niż panie z podstawówki. Ich cena płodności jest od 25% do 33% niższa od średniej. Dokładnie dlaczego tak jest? Sprawdź możliwe powody

 • panie z padaczką mają w rzeczywistości wyższe ceny niektórych schorzeń, które mogą powodować bezpłodność. Jednym z tych prostych jest zespół policystycznych (PCOS), którym jest jajnik.
 • Panie z padaczką są bardziej skłonne do nieregularnych cykli menstruacyjnych, co utrudnia oczekiwanie.
 • Panie z padaczką prawie na pewno będą miały cykle menstruacyjne, które nie tworzą komórki jajowej. Nazywa się je rundami bezowulacyjnymi.
 • Niektóre leki przeciwdrgawkowe mogą wpływać na ilość hormonów w jajnikach, co może wpływać na funkcjonowanie rozrodcze.
 • Panie z padaczką są bardziej skłonne do zaburzeń hormonów związanych z macierzyństwem.

Badanie przeprowadzone w 2018 roku wykazało, że generalnie kobiety z padaczką, które w przeszłości nie miały reputacji bezpłodności, są po prostu tak samo podatne na zajście w ciążę, jak kobiety bez epilepsji.

Jeśli twoje napady nie są pod kontrolą, wpłynie to również na twoją płodność. Specjaliści twierdzą, że kiedy kobieta ma napady, które trwają przez cały czas, jej ciało przygotowuje się do owulacji, mogą zakłócać sygnały, które powodują ten proces.

Kiedy zajdziesz w ciążę, dużo ważniejsze będzie opanowanie napadów. Ataki w czasie macierzyństwa mogą mieć wpływ na dobre samopoczucie dziecka. Możesz upaść lub dziecko może zostać pozbawione powietrza podczas napadu, co może zranić niemowlę, zwiększając jednocześnie niebezpieczeństwo urodzenia martwego dziecka.

jest naprawdę objawem, który wiele kobiet napotyka na przestrzeni lat, które miesiączkują. Elementem, który jest kluczem odkładającym na bok () związanym z ich typami, może być czas znaków. PMS przypisuje się znacznie więcej niż 150 różnych objawów, jednak cechą charakterystyczną problemów związanych z PMS jest występowanie w ciągu czternastu dni przed rozpoczęciem miesiączki (mniej więcej w czasie). Zaburzenie napięcia przedmiesiączkowego, które jest dysforyczne PMDD) jest w rzeczywistości poważniejszym podtypem PMS, który obejmuje więcej rodzajów objawów psychologicznych (takich jak na przykład smutek, wahania nastroju, drażliwość i brak fascynacji rzeczami). Panie zmagające się z rozpaczą związaną z PMS i PMDD zgłaszają ulgę, która jest dramatyczna, gdy ich miesiączka jest w toku.

Z drugiej strony – zwane klinicznie – utrzymuje się co najmniej kilka tygodni lub dłużej i wiąże się z emocjami beznadziejności i bezradności. Duża depresja jest zwykle związana z niezdolnością do wykonywania codziennych zadań, a także do komunikowania się społecznie, a także z brakiem fascynacji zadaniami, z których wcześniej korzystano.

Pomimo regularnych rozpaczy wśród kobiet, wielu pacjentek czuje się zbyt odseparowanych i zawstydzonych, aby rozmawiać o swoich objawach z lekarzem. Bardzo ważne jest, aby porozmawiać o swoich objawach razem z lekarzem, zwłaszcza jeśli odczuwasz brak apetytu, skrajną nerwowość, brak zainteresowania lub niezdolność do wykonywania codziennych czynności. Środki zaradcze są łatwo dostępne dla wszystkich rodzajów rozpaczy i dla PMS. i PMDD

Referencje medyczne WebMD sprawdzone przez 21, 2019

ŹRÓDŁO: październik 

Forrester- Knauss C. BMC Public Wellness, Październik 2011.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

W Stanach Zjednoczonych średni wiek dla „naturalnego” to 51 lat. Jednak ze względu na genetykę, choroby lub niektóre kobiety przechodzą przed chronologicznie 40 rokiem życia. Menopauza, która występuje przed tym wiekiem, indukowana lub naturalna nazywana jest „przedwczesną” menopauzą.

Oprócz pracy z innymi objawami, które towarzyszą menopauzie, wiele kobiet przechodzi menopauzę, która jest przedwczesna, aby poradzić sobie z bardziej realnymi i psychologicznymi problemami. Kobieta, która tego chce, może mieć kłopoty na przykład, ponieważ menopauza sygnalizuje koniec płodności kobiety.

wczesnej menopauzy w wielu przypadkach są takie same, jak te wyszkolone przez kobiety przechodzące menopauzę, która jest naturalna, może obejmować:

 • Nieregularne lub nieodebrane czasy trwania
 • czasy trwania grubsze lub lżejsze niż typowe
 • (nagłe uczucie ciepła, które rozprzestrzenia się po całym ciele, które jest na górze

Te znaki naprawdę wskazują, że jajniki produkują mniej.

Niektóre kobiety mogą doświadczać wraz z powyższymi objawami

 • (może również stać się cieńszy i mniej wszechstronny)
 • drażliwość i pogorszenie ()
 • zmiany psychiczne (drażliwość, wahania nastroju, umiarkowane)
 • , , lub usta

Oprócz objawów z powyższej listy, czy przechodzisz przedwczesną menopauzę, jeśli masz mniej niż 40 lat i doświadczasz któregokolwiek z poniższych stanów, powinieneś skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia:

 • Napotkałeś lub
 • Ty lub członek rodziny przychodzi z lajkiem, lub
 • Bezskutecznie próbowałeś być dłużej niż rok
 • Twoja mama lub kuzyn wykwalifikowana menopauza, która jest przedwczesną diagnozą wczesnej menopauzy, Twój lekarz najprawdopodobniej wykona i wylosuje, aby wykluczyć inne schorzenia, takie jak na przykład ciąża i infekcja. Ona lub on może dodatkowo zakupić test, aby określić Twoje kwoty. Niższy poziom estradiolu może wskazywać, że Twoje jajniki dopiero zaczynają zawodzić. Ilekroć poziom estradiolu jest poniżej 30, może to oznaczać, że będziesz w okresie menopauzy.

  Ale prawdopodobnie najważniejszym testem, który jest ważny w identyfikacji wczesnej menopauzy, jest tak naprawdę test, który zwiększa poziom hormonu folikulotropowego (FSH). FSH powoduje, że jajniki wytwarzają estrogen. Jeśli twoje jajniki spowalniają produkcję estrogenu, poziom FSH wzrasta. Jeśli ilość FSH przekracza 40 mIU / ml, często wskazuje to na menopauzę.

  W poczęciu dziecka liczy się czas. Zamierzasz sprawdzić, czy warunki są odpowiednie dla nasienia i komórki jajowej. Twój cykl, który jest miesiączkowy, może ci podpowiedzieć, czy twoje ludzkie ciało jest w stanie rozpocząć zabieg.

  Krok, który jest pierwszym krokiem do opanowania czasów, kiedy jest wielu płodnych. Prawie wszystkie kobiety mają 28-dniowy cykl menstruacyjny. Co oznacza, że ​​możesz zajść w ciążę około 6 razy w każdym miesiącu. Obejmuje to czas, w którym niektóre z twoich jajników uwalniają komórkę jajową, zwany owulacją, a zatem 5 razy wcześniej. Kochanie się na tym ekranie jest kluczowe. Nie możesz zajść w ciążę bez owulacji i monitorować okresy, które są co miesiąc jedną z metod poznania płodności swojego organizmu.

  Aby to znaleźć, musisz sporządzić wykres swojego cyklu miesiączkowego i czasu, w jakim się on utrzymuje. Dzień 1 może być pierwszym dniem obowiązywania. Ponieważ długość okresu może się nieco różnić od każdego miesiąca, najlepiej jest śledzić kilka miesięcy.

  Po typowym okresie odejmij 18 razy czas trwania najkrótszego okresu. Właściwie to jest dzień, w którym pierwszy dzień może być płodny. Następnie odejmij 11 razy najdłuższy czas trwania cyklu. Właściwie to ostatni dzień może być płodny. Kochanie się między tymi dwoma czasami daje ci szansę, która jest najlepsza do poczęcia dziecka.

  Jest to również idea, która polega na dokładnym przyjrzeniu się oznakom wskazującym, że Twoje ciało jest w stanie owulować. Sprawdzanie ciała, które ma temperaturę podstawową, jest z pewnością jedną z opcji, aby to powtórzyć.

  BBT to upał, który pojawia się najpierw wczesnym rankiem. Po prostu nieznacznie się podnosi – czasami o mniej niż stopień – i utrzymuje się wyżej, aż do rozpoczęcia okresu po owulacji. Możesz dostrzec subtelne zmiany, które oznaczają, że jeden z jajników uwolnił komórkę jajową, jeśli codziennie rejestrujesz temperaturę.

  Aby po prostu wziąć BBT, będziesz chciał:

  używaj ciała, które jest podstawowe. Jest bardziej wrażliwy i bolesny w porównaniu ze standardowym i może wykazywać zmiany ciepła aż do niewielkiej części poziomu. Można je kupić w wielu aptekach za mniej niż 20 USD.

  Wiele osób z problemami nigdy, przenigdy, to nawet oni będą musieli mieć. To dlatego, że często problemy w rzeczywistości nie mają objawów. Dlatego dobrze jest wiedzieć, czy cokolwiek Ty lub Twój partner robicie, może zmniejszyć Twoje szanse na to, czy aktywnie starasz się mieć dzieci, czy dopiero planujesz je w przyszłości.

  Możesz, chociaż nie możesz kontrolować wszystkiego, co może wpłynąć na twoją płodność, jest kilka rzeczy.

  Mężczyźni i kobiety są podobnie narażeni na problemy z płodnością. Obaj partnerzy mają problemy lub lekarze nie mogą znaleźć przyczyny w około jednej trzeciej przypadków.

  Kilka aspektów, które wpływają na zdolność pary, to:

  Wiek. Kobiety mogą być tworzone przy ilości kolekcji. Ta ilość spada dla nich po osiągnięciu połowy trzydziestki, gdy się starzeją, co utrudnia. W wieku 40 lat prawdopodobieństwo zajścia w ciążę wynosi od 90 do 67 procent. W wieku 45 lat jest to po prostu 15%. Facet jest mniej płodny po 40 roku życia.

  czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo? Typ. Kiedy chcesz mieć młode, nie zwlekaj. Im młodszy jesteś, tym wspanialszy.

  . Rzadziej zajdziesz w ciążę, jeśli będziesz palić lub. Tytoń i może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia u kobiet i zmniejszać liczbę mężczyzn. Palacze papierosów dodatkowo przechodzą menopauzę o kilka lat wcześniej niż osoby niepalące. Może (ED).

  czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo? Tak. Nie pal ani nie używaj żadnych wyrobów tytoniowych.

  Konsumpcja. Lekarze twierdzą, że obecnie nie ma takiej ilości, jaką można bezpiecznie pić w trakcie. Może to spowodować. Może to dodatkowo zmniejszyć prawdopodobieństwo poczęcia dziecka, a intensywne spożywanie może zmniejszyć płodność plemników u mężczyzn.

  czy jesteś w stanie zmniejszyć swoje niebezpieczeństwo? Tak. Mężczyźni i kobiety powinni unikać alkoholu, gdy próbują począć.

  . Panie, które mogą mieć i pomijać. Ale kobiety, które mają naprawdę niedowagę, mogą również mieć problemy – ich systemy rozrodcze całkowicie się wyłączają. Faceci mogą mieć plemniki o niższej jakości ED.

  © 2014 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Poprz
  • Kolejny

  Pierś może być mięśniem pokrywającym tkankę mięśniową klatki piersiowej (piersiowej). Kobiece piersi są zbudowane z określonych mięśni, które wytwarzają mleko (mięsień gruczołowy), a także tłuszcz. O wielkości piersi decyduje ilość tłuszczu.

  Główna pierś produkująca mleko jest podzielona na 15 do 20 części, zwanych płatami. W obrębie każdego płata znajdują się mniejsze struktury, zwane zrazikami, w których wytwarzane jest mleko. Mleko przepływa przez system małych rur zwanych kanałami. Kanały łączą się i łączą w większe kanały, które ostatecznie wychodzą ze skóry w brodawki. Ciemny obszar otaczający sutek nazywany jest otoczką.

  Mięśnie łączne i więzadła pomagają Twojej piersi i nadają jej kształt. Nerwy zapewniają uczucie czucia w piersi. Pierś obejmuje również tętnice, naczynia chłonne i węzły chłonne.

  • : Złośliwe (rakowe) komórki mnożą się niezbyt często w piersi, jeśli nie są leczone, zasadniczo rozprzestrzeniają się do pozostałej części ludzkiego ciała. Rak piersi występuje prawie wyłącznie u kobiet, chociaż może to dotyczyć mężczyzn. Oznaki raka piersi obejmują obrzęk, krwawe wydzielanie sutków lub modyfikacje naskórka.
  • (DCIS): rak piersi w komórkach przewodów, który być może nie zajął dużo głębiej ani nie rozprzestrzenił się w organizmie. Kobiety zidentyfikowane jako mające DCIS mają wysokie prawdopodobieństwo wyzdrowienia.
  • (LCIS): Chociaż nazywa się to rakiem LCIS, który występuje w komórkach zrazików produkujących mleko, nie atakuje ani nie rozprzestrzenia się i tak naprawdę nie jest rakiem, co jest prawdą. Ale kobiety z LCIS mają w rzeczywistości zwiększone prawdopodobieństwo rozwoju piersi, które są inwazyjne w dłuższej perspektywie.
  • : rak piersi, który zaczyna się w komórkach przewodów, a następnie ponownie wnika w głąb piersi, utrzymując potencjał dystrybucji do pozostałej części ludzkiego ciała (przerzuty). Inwazyjny rak przewodowy jest uważany za najbardziej powszechny typ raka piersi.
  • : rak piersi, który zaczyna się w komórkach zrazika produkujących mleko, a następnie ponownie wnika w głąb piersi, utrzymując potencjał dystrybucji do pozostałej części ludzkiego ciała (przerzuty). Inwazyjny rak zrazikowy jest zdecydowanie rzadką postacią guzów nowotworowych.
  • : nieszkodliwy (niezłośliwy), wypełniony płynem worek, który zwykle rozwija się u kobiet w wieku około 30 lub 40 lat. Torbiele piersi mogą powodować tkliwość i mogą być również odsączone.
  • : niezwykle typowy guz niezłośliwy, który jest litym sutkiem. Przeciętny gruczolakowłókniak powoduje bezbolesny, ruchomy obrzęk w piersi najczęściej występuje u kobiet w wieku 20 lub 30 lat.
  • : typowy stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmienić wymiary w trakcie cyklu miesiączkowego.
  • : Biopsja piersi może wykazać niezbyt często wyglądające normalnie komórki niezłośliwe, które są przewodowe. Obecna obecność typowego przerostu może nieznacznie zwiększyć ryzyko raka piersi w czasie życia kobiety.
  • : Nieprawidłowo wyglądające komórki namnażające się w przewodach piersiowych (atypowy rozrost przewodowy) lub zrazikach (atypowy rozrost zrazikowy), często stwierdzany podczas biopsji piersi. Mimo że stan nie jest nowotworowy, kobiety z atypowym rozrostem mają od czterech do pięciu razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi w porównaniu z kobietami bez żadnych nieprawidłowości w piersiach.
  • : Niezłośliwa, brodawkowata masa piersi, która rośnie w przewodach piersiowych. Brodawczaki wewnątrzprzewodowe mogą być obrzękiem lub powodować przezroczysty lub krwawy wyciek płynu przez sutek.
  • Gruczolistość piersi: nienowotworowe powiększenie zrazików piersi. Na mammografii gruczolakowatość może wydawać się rakiem piersi, dlatego biopsja może być poważnie potrzebna, aby wyeliminować raka piersi.
  • : rzadki, często duży, szybko rosnący guz piersi, który w USG wygląda jak gruczolakowłókniak. Guzy liściaste mogą być złośliwe lub łagodne najczęściej rozwijają się u kobiet po czterdziestce.
  • : W reakcji na obrażenia ciała w obrębie otłuszczonej części piersi, może rozwinąć się grudka blizny. Ta masa może wydawać się rakiem piersi podczas oceny lub podczas mammografii.
  • : infekcja piersi, powodująca zaczerwienienie, dyskomfort, ciepło i stan zapalny. Matki karmiące są bardziej narażone na zapalenie sutka, które często jest całkowitym skutkiem choroby. 
  • : Złogi wapnia w piersi są naprawdę odkryciem, które jest powszechne w mammografii. Wzorzec wapnia może zalecać guzy nowotworowe, ostatecznie powodując testy, które są dalej biopsją.
  • : Nadmierny rozwój męskich piersi. Ginekomastia może wpływać na noworodki, mężczyzn i mężczyzn.

  bez względu na to, czy cię trochę wykorzystuje, sposobem, który jest dobrym sposobem na zwiększenie twoich szans, jest wykres okresu płodności. Jeśli to zrobisz, możesz znaleźć najlepszą szansę, aby to się stało.

  Podczas owulacji przechodzisz przez swój cykl, a twoje ciało daje różne wskazówki, kiedy możesz je pokazać. Po prostu musisz wiedzieć, jak dokładnie ich szukać.

  Uwzględnione w wykresach, będziesz musiał:

  • Sprawdź, czy tak, kiedy jesteś.
  • Po prostu weź swoje ciało, które ma „podstawową temperaturę” – ciepło, gdy jesteś w pozostałej części.
  • zbadaj śluz szyjki macicy.
  • Śledź, kiedy zaczyna się miesiączka.
  • Zwróć uwagę, kiedy sam masz.

  zrozumienie tych informacji może z pewnością spowodować rozróżnienie. Jajko, które regularnie uprawia seks w tym czasie, zwiększa swoje szanse na zajście w ciążę, chociaż przeciętna para zajdzie w ciążę po około 5 lub 6 miesiącach prób, ludzie, którzy wiedzą, jak dowiedzieć się, czy i kiedy kobieta owuluje lub wypuszcza.

  Domowe testy i produkty zapewniają inny sposób monitorowania okresu płodności. Wiele osób wykorzystuje je obok konwencjonalnych praktyk, podczas gdy inni używają ich jako alternatywy.

  Zestawy predyktorów owulacji (OPK). Znajdziesz je w większości aptek, a dodatkowo kosztują około 20 do 75 USD miesięcznie. Sprawdzana przez nich ilość hormonów luteinizujących (LH) w twoim.

  Zestawy te mogą Cię powiadomić o gwałtownym wzroście ilości LH, który pojawia się na 12 do 36 godzin przed owulacją. Testy pokazują również, że zestawy są zwykle dokładniejsze w ponad 90%.

  Najnowsze zestawy OPK są elektroniczne. Są trochę droższe, ale mają wyświetlacz, który jest łatwiejszy do odczytania.

  Testy owulacyjne progesteronu. Znajdziesz to w drogeriach lub kupisz online za około 40 USD miesięcznie. Kilkakrotnie badają znaną ilość metabolitu progesteronu w moczu. Ilości metabolitów zwykle zwiększają się w ciągu 24-36 godzin od owulacji … po owulacji, więc znalezienie metabolitu progesteronu w moczu może oznaczać 

  lub mikroskopy „paprociowe”. To małe mikroskopy – często wyglądające jak szminki – które badają przykład czyjejś śliny. Wraz z rozwojem w kierunku owulacji zwiększa się również ilość sodu w ślinie. Ilekroć spojrzysz na ślinę pod mikroskopem, sód tworzy wzór podobny do liści paproci.

  Jajniki mogą być ważną częścią. Ich zadanie jest dwojakie. Wytwarzane są przez nie hormony, w tym wywołujące miesiączki. Ich normalna funkcja polega na wypuszczeniu co najmniej jednego jaja na ewentualny miesiąc zapłodnienia.

  Może to powodować różne schorzenia, od cyst po guzy. Jajniki można znaleźć w obrębie zredukowanej. Co oznacza, że ​​w dolnej części brzucha – poniżej pępka – i miednicy, jeśli odczuwasz ból jajników, najprawdopodobniej to poczujesz. Musisz mieć zbadane przez lekarza, który jest regularny lub. Przyczyną tego jest kilka różnych warunków.

  Bolesność w jajnikach może być ostra lub przewlekła. Ostry ból, który pojawia się w jajnikach szybko (więcej niż kilka minut lub razy) i ustępuje w krótkim czasie. Przewlekły ból jajników zaczyna się wolniej. Następnie kończy się na wszystkie miesiące lub dłużej.

  Dyskomfort jajników może być stały. Albo może przyjść i dostać. Może się pogorszyć przy określonych zadaniach, takich jak na przykład oddawanie moczu. Może być więc umiarkowane, więc prawie go nie widzisz. Lub dyskomfort w jajnikach może być poważny, zakłócając codzienne życie.

  Techniki stosowane przez twojego lekarza do rozpoznawania bólu jajników są różne. Powinny być dokładnie zgodne z przypuszczalną przyczyną. Niezależnie od tego, twój lekarz będzie potrzebował pełnej historii medycznej, która będzie przeprowadzać i otrzyma pytania dotyczące twojego dyskomfortu. Obawy mogą obejmować:

  • Gdzie odczuwałeś ból?
  • kiedy to się stało, zaczął?
  • Jak często czułbyś dyskomfort?
  • Czy aktywność powoduje lepszy czy gorszy dyskomfort?
  • Jakie to uczucie – umiarkowane, piekące, obolałe, ostre jak brzytwa?
  • W jaki dokładnie sposób dyskomfort wpływa na twoje życie, czyli codzienne testy, takie jak na przykład wraz z innymi rodzajami obrazowania, mogą skupiać się na przyczynie odczuwania bólu. Poniżej znajduje się lista możliwych przyczyn dyskomfortu w jajnikach oraz ich typowego leczenia i diagnozowania.

   Cysty to wypełnione płynem worki, które mogą tworzyć się w jajnikach. Występują często u kobiet, szczególnie w okresie rozrodczym. Często tworzą się w trakcie całej procedury. Może to nastąpić, gdy jajko nie zostanie uwolnione lub gdy worek – pęcherzyk – utrzymujący jajo nie rozpadnie się po uwolnieniu jaja. często nie powodują żadnych objawów i rozpuszczają się na nich. Mogą jednak powodować ból, który jest tępy i ostry jak brzytwa dyskomfort w przypadku, gdy torbiel jest duża i pęka.

   Hormony! Od do, te zwiastuny kobiecości mogą wpływać na twój nastrój, masę ciała, a także pragnienie posiadania. Dla większości kobiet kręci się w pobliżu, ale dla innych jest to wrak statku przy każdej zmianie zakrętu, który jest hormonalny.

   „Kobiety mogą i kilka cierpi w znacznym stopniu na zmiany hormonalne. Często dochodzi do prawdziwego punktu całkowitego przeżycia – tak jakby przez jakiś czas straciły kontrolę nad życiem” – twierdzi Christiane Northrup, autorka książki Mądrość i Kobiece ciała Kobieca mądrość., stres, – również -znajdują się na liście aspektów, które mogą powodować obrót w ogonie, który jest hormonalny. Więc istnieje wiele możliwości, że przedmioty pójdą źle.

   W tym samym czasie Northrup informuje WebMD, istnieje wiele możliwości zastąpienia środków, które czujesz. „Czasami być może najmniejsze modyfikacje mogą z pewnością stworzyć ogromną różnicę”, stwierdza.

   WebMD zapytał Northrupa wraz z innymi ekspertami o najlepsze sugestie dotyczące tego, jak dokładnie radzić sobie z hormonami – od menstruacji po menopauzę i przeszłość.

Abrir chat